Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

Anička obsadila 2. místo v okresní olympiádě z českého jazyka, a následně ji čekal postup do kraje. Den D byl stanoven na 25. dubna. Ráno se vydala do Domu dětí a mládeže v Olomouci. Sešli se zde nejlepší řešitelé ze všech okresů Olomouckého kraje. Byl to tvrdý boj. Bylo potřeba se poprat s didaktickým testem a slohovou prací. V poledne bylo dobojováno a čekalo se na výsledky.

Kolem 16. hodiny jsem jela do Šumperka. Volalo mi neznámé číslo. Přibrzdila jsem u krajnice a přijala hovor. Paní mi oznámila, že Anička Štívová se umístila na 2. místě v krajském kole. Nahrnuly se mi slzy do očí a naskočila mně husí – samozřejmě z radosti. Od prvního místa ji dělilo necelých 2,5 bodů. Na 1. místě se umístila dívka ze Slovanského gymnázia z Olomouce.

Aničce moc děkuji za skvělou reprezentaci naší školy. Přeji jí mnoho úspěchů při studiu na střední škole a také v osobním životě.

Mgr. Pavla Hrubá