Okresní finále ve florbale starších dívek – Šumperk

Pro děvčata z 9. třídy znamenal tento turnaj úspěšné zakončení jejich florbalového snažení při reprezentaci školy. Letos sice okresní finále nevyhrála (tak, jak se jim to podařilo v mladší kategorii před třemi lety), ale za celkové třetí místo se nemusí stydět.

Začátky na turnajích máme vždy pomalejší. V zápase proti ZŠ Dubicko jsme skoro celý zápas prohrávali, alespoň remízu nám zajistila střela z velké vzdálenosti od Nicol Benešové. Byla to její jediná, ale velmi důležitá branka. Nejlepší střelkyní družstva byla s devíti brankami Adéla Mazuchová, tři branky dala Nicol Glancová. V dalším zápase jsme porazili 1. ZŠ Šumperk 6 : 2 a přišly zápasy o medailové umístění. Nejprve jsme podlehli 3. ZŠ Šumperk 2 : 4 a v posledních utkání s již jistým vítězem ZŠ Údolí Desná jsme v pěkném souboji remizovali 4 : 4. Děvčata si zápas užila již bez nervů, na našem třetím místě už nemohlo poslední utkání nic změnit.

Dalšími členkami týmu byly Karolína Hladilová (brankářka), Zuzana Körnerová, Zdenka Krahulová a Tereza Topitschová. Protože ráno na srazu chybělo pár nemocných děvčat, členky týmu dostaly spásný nápad a telefonem vytáhly z postele Adélu Haitmarovou. Ta se v obraně velmi osvědčila a družstvu hodně pomohla.

Mgr. Zdeněk Kamler