Okresní přebor družstev v šachu

Poprvé v historii školního šachového klubu ŠK ZŠ Hrabišín jsme se přihlásili do okresního přeboru družstev okresu Šumperk. Je to soutěž pětičlenných družstev dospělých (hrát může ale každý šachista, který je registrován) v praktickém šachu – partie trvají i 4 hodiny a musí se zapisovat. V první sezóně (hraje se od podzimu do jara, jedenkrát za 14 dnů) jsme si od naší účasti moc neslibovali. Chtěli jsme si jen s mladými hráči vyzkoušet hrát partie proti dospělým, ale nakonec se nám nadmíru dařilo.

Sehráli jsme celkem 8 utkání s těmito výsledky:

Porazili jsme ŠK 1921 Zábřeh D, ŠK Mohelnice B, ŠK SDH Stavenice a ŠK 1921 Zábřeh E, remizovali jsme s ŠK Velké Losiny C a prohráli s TJ Sokol Šumperk, TJ Libina B a TJ Libina C. Prohry přišly hlavně na začátku sezóny, než si naši nezkušení hráči zvykli na trochu jiné šachy.

V konečném pořadí okresního přeboru jsme nakonec obsadili krásné čtvrté místo.

Při hodnocení jednotlivých členů družstva z řad mládežníků nejlépe vychází Denis Paškov (získal 5 bodů ze 7 partií), Magda Kočí (4 body ze 6 partií) a Jiří Krahula (3,5 bodu ze 6 partií). Hráli ještě Dan Šafář (1 bod ze 4 partií), Petr Doubrava (0,5 bodu ze 2 partií) a Ondřej Jírů (0 bodů ze 2 partií). Okresní přebor si zkusíme i v další sezóně, uvidíme, zda na výborné výkony z letoška dokážeme navázat a zda se rovnoprávnými členy družstva stanou i další členové našeho šachového oddílu.

Mgr. Zdeněk Kamler