Okresní přebor v šachu družstev – 4.kolo

V neděli 27.listopadu jsme ve škole sehráli utkání 4.kola okresního přeboru družstev v šachu. Protože v soutěži máme dvě družstva a hraje se systémem každý s každým, musí nutně dojít i na zápas dvou týmů z jednoho oddílu. Tento zápas jsme odehráli právě ve 4.kole. V obou sestavách došlo k několika změnám tak, aby si zahráli i hráči, kteří toho jinak moc neodehrají.

Již po třech sehraných partiích bylo jasné, že tři body za zápasovou výhru si odnese B družstvo. Nejprve pěkným matovým útokem zvítězil Jakub Jírů nad Vojtěchem Kadlecem . Podobně uspěl i Maxmilián Klemeš proti Vítu Halmichovi. Třetí rozhodující bod přinesl B týmu Ivo Paškov. Bezchybným výkonem porazil Karla Provázka. Ve zbývajících dvou partiích zvítězili hráči C týmu a upravili zápasový stav na přijatelných 2 : 3 . V souboji jedniček Lukáš Osladil přetlačil Štěpána Skyvu a v poslední ukončené partii Jiří Kašpar otočil horší pozici proti Danu Šafářovi. Tímto vítězstvím (prvním v sezóně) se B družstvo dostalo na sedmé místo průběžného pořadí. Náš C tým se dělí o 9. – 10.místo.

Mgr. Zdeněk Kamler