Okrskové kolo v přespolním běhu

V úterý 25. 9. 2018 se v Libině konala první sportovní akce nového školního roku – okrskové kolo v přespolním běhu. Rok od roku je stále těžší vybrat pro čtyři kategorie sestavu aspoň pěti žáků, kteří jsou schopni absolvovat poměrně dlouhou trasu závodu v konkurenci škol s mnohem větším výběrem vhodných závodníků. Letos se ke komplikacím přidalo i chladné počasí, které znamenalo onemocnění některých našich dětí. Nakonec jsme byli schopni obsadit jenom dvě mladší kategorie. Po příjezdu na stadion do Libiny jsme zjistili, že nepřijedou děti z Oskavy (do soutěže se škola vůbec nepřihlásila) a kvůli nemocem žáků nepřijel ani Nový Malín. A tak se stalo, že v kategorii mladší žákyně a mladší žáci startovaly jen dvě školy (Libina a Hrabišín) a v kategorii starší žákyně a starší žáci jen domácí Libina. Tak slabou účast na přespoláku nepamatuji. Kdysi dávno jsme pořádali okrsek v Hrabišíně a při účasti pěti škol (to ještě závodila i Rohle) se na startu sešlo i 100 běžců. Pochvalu zaslouží všichni naši žáci, kteří školu reprezentovali. Z mladších dívek to byly – Tereza Kupčíková (3. místo v závodě), Tereza Křepelková (6. místo), Věra Berlinská, Vendula Franková a Anna Boxanová. Za mladší chlapce běželi – Jakub Pospíšil (3. místo), Pavel Ženčuch (7. místo), Ondřej Štelc, Jan Körner a David Gažar.

Mgr. Zdeněk Kamler