Zahradní slavnost v MŠ

Ve středu jsme se sešli na zahradě naší mateřské školy, abychom zahájili náš projekt „Vítání podzimu…“. Společně jsme zamávali létu a přivítali podzimní dny aktivitami, které jsou pro toto období typické. Po krátkém kulturním programu dětí z oddělení Školička při těchto společných činnostech se rodiče mohli spolu se svými dětmi vrátit do dětských let. Zejména disciplínami, jako je vyrobit razítka z brambor a potiskat si pamětní tašku, převážet brambory náklaďákem na čas, ozdobit si papírového draka, který bude soutěžit při naší drakiádě, poskládat si ovocné a zeleninové loto, ozdobit si dýně, které jsme vypěstovali na  našem dýňovišti, poskládat dělené obrázky a puzzle se zeleninovou tematikou, a na posledním stanovišti si společně usmažili bramboráček. Jako občerstvení mohli ochutnat všichni pečené brambory s česnekovým dipem, bramborový salát a nabídli jsme vlastnoručně dětmi vyrobený jablečný kompot, pečený čaj a štrůdl.

Tato slavnost je vlastně zahájením změn v naší školní zahradě a probíhá za finanční podpory  OLOMOUCKÉHO KRAJE. Široká veřejnost byla seznámena s tím, co z této finanční podpory chceme vybudovat – zejména krytou pergolu, která nám umožní využívat alespoň část zahrady i při nepříznivém počasí. Také jsme všechny seznámili s tím, co jsme spolu s některými ochotnými rodiči na zahradě vybudovali, že jsme již natřeli všechny průlezky, opravili tabuli, vytvořili hmatový chodníček a také vybudovali nový hmyzí hotel a jakmile dovolí počasí, tak vybudujeme ještě terénní nerovnost spolu se dvěma tunely pro děti.

Také jsme se pochlubili, že jsme poprvé sklidili úrodu z našeho nového DÝŇOVIŠTĚ, MRKVIŠTĚ a  BRAMBOŘIŠTE a jsme připraveni dobudovat nové KOMPOSTIŠTĚ. Po půlce října budeme vysazovat keříky a ovocné stromky. Celá tato snaha bude ukončena druhou částí „Vítání podzimu“, a to akcí „Loučení s podzimem“, kdy proběhne slavnostní otevření této naší stavby. Proto již nyní Vás všechny srdečně zveme na ukončení projektu „Vítání podzimu“, které proběhne 28. listopadu od 15 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

A na závěr bych chtěla ještě jednou velice poděkovat rodičům Kubíka a Zuzanky N., Páti a Šímonka N., Tedy a Bereničky M., Adélky a Domči O., kteří nám pomohli už na dvou brigádách zlepšovat naši zahradu.

Cílem této naší snahy je udělat tuto zahradu pro děti nápaditější a zajímavější.

Za MŠ Hrabišín
Mgr. Marcela Vavřinová