Olympiáda z českého jazyka

Během měsíce listopadu si žáci deváté třídy změřili své znalosti ve školním kole olympiády v českém jazyce a dějepisu.

 Tématem letošního ročníku dějepisné olympiády bylo „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“. Ve školním kole nejlépe uspěli Vladimír Frank a Adéla Šafářová. Tito žáci nás 16. ledna reprezentovali v okresním kole v Šumperku, kde dosáhli skvělých výsledků. Oba se umístili v první třetině výsledkové listiny.

V olympiádě z českého jazyka se nejlépe z 9. třídy umístila Adéla Šafářová a Viktorie Dlouhá. 21. ledna se děvčata vypravila do Šumperka, aby v okresním kole bojovala za naši školu. Áďa i Vikča dosáhly skvělého umístění. Adélka obsadila 4. místo v konkurenci 51 soutěžících a od postupu do krajského kola ji dělil pouze jeden bod z gramatiky a jeden a půl bodu ze slohu! 

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavla Hrubá