Pohár rozhlasu

V úterý 9. května se konalo v Šumperku okresní kolo Poháru rozhlasu v atletice žáků 2. stupně. Tato nejprestižnější sportovní akce přiláká k závodění v rámci republiky desetitisíce mladých sportovců. Naše škola obsadila tentokrát jen obě starší kategorie. A vedli jsme si velmi dobře, obzvláště starší chlapci. Ti v konkurenci šestnácti nejlepších škol okresu skončili na výborném šestém místě. Starší děvčata brala mezi sedmnácti školami čtrnácté místo. Nabízím sestavy našich družstev s počtem bodů získaných jednotlivými členy. Tyto údaje jsou zkreslené tím, že každý závodník mohl startovat jen ve dvou disciplínách ( závodilo se ve sprintu -60 m; vytrvalostním běhu – 1 500 m , 800 m ; skoku – do dálky a do výšky a ve vrhu koulí ). Poslední disciplínou byla štafeta na 4 x 60 m . Všechny body získané závodníky se sečetly a určilo se pořadí týmů. Mezi školami byly obrovské rozdíly : vítězná škola v kategorii chlapců měla 5 432 bodů a nejhorší 3 064 bodů . Naši chlapci získali 4 581 bodů.

Starší chlapci ( Josef Březina – 1 170 bodů – nejvíc ze všech zúčastněných závodníků, Dan Šafář – 857 bodů, Maxmilián Klemeš – 768 bodů, Jakub Jírů – 748 bodů, Štěpán Kolečkář – 626 bodů, Adam Kuneta – 470 bodů, Václav Luňáček – 432 bodů, Samuel Dlouhý – 423 bodů a Adam Brzobohatý – 281 bodů ).

Starší děvčata ( Amália Feteriková – 563 bodů, Barbora Kunetová – 492 bodů, Adéla Fritschová – 470 bodů, Natali Paškovová – 413 bodů, Veronika Štelcová – 371 bodů, Eliška Smejkalová – 365 bodů a Barbora Halmichová – 343 bodů) .

Z jednotlivých individuálních výkonů stojí za pozornost již zmíněné Pepovo první místo v bodování jednotlivců. Naše opora vyhrála běh na 1 500 m a dělila se o druhé místo v běhu na 60 m . Z dalších výkonů chci vyzdvihnout 12. místo Adama Kunety v běhu na 1 500 m, 13. místo Jakuba Jírů ve vrhu koulí a 15. místo Maxmiliána Klemeše ve skoku vysokém.     Z děvčat na sebe nejvíc upozornila Adéla Fritschová čtrnáctým místem ve vrhu koulí.

Děkuji všem závodníkům za vzornou reprezentaci školy. Všichni si závody užili a ve zdraví přežili.