Poznávací zájezd do Londýna

27.03. v 07:30 se žáci druhého stupně vydali na cestu do Londýna. Autobus nás vezl přes Německo, Belgii a Francii. Byli jsme natěšení a v batozích měli zabalené všemožné cukrovinky, abychom neztratili nervy (především učitelé, někteří však byli zdevastováni ještě v Česku).

Cesta autobusem byla převážně poklidná. Snad na každé zastávce byl McDonald’s, takže někteří byli velmi spokojeni. Celý den v autobusu nás velmi znavil, tudíž jsme večer spali jako miminka (určitě to tak bylo a nikdo si kvůli nepohodlnosti sedadel neudělal pohodlí v uličce). Záhy jsme se ocitli ve francouzském přístavu Calais. Z něj jsme se dostali trajektem do Anglie a naše cesta dále pokračovala.

První den v Londýně. První setkání s londýnským deštěm. Procházeli jsme deštivým Londýnem a poznávali jeho krásy. Viděli jsme například krásný Big Ben, Tower Bridge a také se samozřejmě podívali na Tower of London. Během rozchodu některým samozřejmě nesměl chybět McDonald’s. Navštívili jsme také muzeum voskových figurín Madame Tussauds. K večeru si pro nás přijely rodiny, u kterých jsme byli ubytovaní.

Druhý den v Londýně. Všichni určitě ještě více natěšení. Na dnešním programu bylo akvárium Sea Life a Shrek’s Adventure. V akváriu Sea Life bylo k vidění mnoho druhů ryb, někteří žraloci, želvy, tučňáci, a dokonce i krokodýl. A nejdůležitější věc – našli jsme Nema. V Shrek’s Adventure jsme se “proletěli“ magickým autobusem a setkali se s DreamWorks postavičkami. Autobus se však porouchal a my nabourali. Dopustili jsme se závažného činu – zabili jednu čarodějnici. Jako správní lidé jsme autobus nechali autobusem a utekli. Její družky nás totiž naháněly. V útěku před nimi nám pomáhaly další postavičky. Nakonec jsme se však bezpečně dostali ven a nikomu se nic nestalo…Tedy až na tu jednu čarodějnici.

Třetí a také náš poslední den v Londýně. V plánu byla návštěva technického a přírodovědného muzea a půlhodinová jízda na London Eye. Jízdou na London Eye jsme se krásně rozloučili s Londýnem a vydali se k autobusu. Na večeři jsme dostali od hodných pánů řidičů chleba a párky (velmi dobré to bylo). Na závěr jsme za naše vzorné chování dostali lízátka a gumové bonbonky.

I přes nepohodlnost autobusu a ne moc příznivé počasí jsme si určitě zájezd všichni užili a budeme na něj vzpomínat dlouho. Máme krásné a vtipné vzpomínky a jedna z nich je třeba ta, že si někdo koupil pití PRIME, což bylo 500ml vody za 13£ (v přepočtu okolo 350 korun). Nikdo se nám neztratil, nikdo nikde nezapomněl hlavu, učitelé to s námi přežili a mých recesí jistě měli ostatní až po krk. Dostali jsme se v pořádku domů a já zájezdu dávám 8/10 PRIMŮ.

Aneta Komžíková, žákyně 9. třídy