Příšera z vodních hlubin Strání

15. dubna 2016 nás paní učitelka Navrátilová seznámila se soutěží s vodní elektrárnou Dlouhé Stráně. Měli jsme vymyslet maskota elektrárny. Jako první jsme vybraly nápad jedné žákyně ze 6. třídy. Nápad Kateřiny Bouškové se nám líbil nejvíc. Začali jsme stříháním a tvarováním příšery z pletiva. Měly jsme popíchané a rozřezané ruce, učili jsme se, jak se pletivo štípe a jak se dá tvarovat. Další týden se na příšeru nanášely noviny a lepidlo, které nám brzy došlo. Lepení novin nám zabralo nejvíc času, protože bylo potřeba udělat hodně vrstev. Začala celá 6. třída, ale postupem času nás ubývalo. Vypadalo to, že Stráníčka nedokončíme. Jenom čtyři žákyně na příšeře stále pracovaly. Ve finále jsme s paní učitelkou Navrátilovou na příšeru nanesly sprejem modrou barvu. Pak jsme příšeře nasprejovaly fleky, namalovaly oči a přilepily na ni doplňky.

Realizační tým: Adéla Mazuchová, Adéla Haitmarová, Jana Brodmanová, Kateřina Boušková, Nicol Benešová, Natálie Smejkalová, Adriana Körnerová, Zuzana Körnerová, Karolína Hladilová.

Autorky návrhu: Adéla Mazuchová a Natálie Smejkalová

Pod vedením: Mgr. Natálie Navrátilové

Škola: ZŠ Hrabišín