Školní výlet 1. – 5. třída

V úterý 13. 6. jsme s dětmi z první až páté třídy v brzkých ranních hodinách vyrazili na školní výlet do Ostravy.

Jako první jsme navštívili Planetárium Ostrava. Zaujalo nás poutavé vyprávění o vesmíru s projekcí ve sférickém kině a pohádka o vesmírném putování. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o planetách sluneční soustavy, dokonce jsme se pomocí projekce prolétli nad Marsem, Venuší a Saturnem. Také již víme, jaký je rozdíl mezi meteoritem a meteorem a jak vznikají. Dále jsme si prohlédli zajímavé interaktivní expozice a opravdové meteority.

Druhá naše zastávka byla v Zoo Ostrava. Zde jsme měli možnost si prohlédnout mnoho zvířat, jak exotických, tak i tuzemských. Hned u vchodu nás přivítali dlouhonozí růžoví plameňáci. Děti byly nadšené z výběhu koz, kam mohly vstoupit, kozy nakrmit zakoupenými granulemi, a dokonce jim i uklidit výběh. Dále nás zaujali všudypřítomní pestrobarevní pávi, vzácní sloni indičtí, elegantní štíhlý levhart, obří hroch, roztomilé vydry, hrůzostrašný krokodýl, obří pavouk, nebezpečná krajta a mnoho dalších. Pochutnali jsme si na zmrzlině, popcornu a jiných laskominách. Počasí nám přálo, celý den nás provázelo sluníčko.

Domů jsme odjížděli spokojeni, plni zážitků a příjemně unaveni.

Kamila Cikrytová