Výlet 7. třídy do Olomouce

V pátek 9. června jsme vyrazili se sedmáky na výlet do Olomouce. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Zábřeze a přesunuli se vlakem do Olomouce. Nejprve jsme si prohlédli historické centrum města – Horní a Dolní náměstí – radnici s orlojem, Sloup nejsvětější trojice, sochu z písku. Některým už vyhládlo, a tak jsme pospíchali na oběd do Šantovky. Po nabrání nových sil jsme se vydali přes arboretum růží do Pevnosti poznání. Zde jsme strávili přes tři hodiny – v přízemí jsme si prohlíželi exponáty, ponořili  se do historie prostřednictvím dobových obleků. V prvním patře na nás čekaly hlavolamy, odborné pokusy, schémata z oblasti fyziky, chemie, biologie. Nejvyšší patro bylo věnováno naší sluneční soustavě. Zde jsme zhlédli dokument ve sférickém kině.

Počasí se začalo kazit a my jsme se přesunuli ke Katedrále svatého Václava. Zde jsme přečkali bouřku a tramvají se přepravili k nádraží. Ještě nám zbýval čas, tak jsme navštívili vysokou budovu u nádraží a z 18. patra se kochali pohledem na město. Překrásným výhledem jsme se s Olomoucí rozloučili a vlakem odjeli zpět domů.

Mgr. Pavla Hrubá