Školní výlet 7. třídy

V pátek 8. 6. 2018 se žáci sedmé třídy vypravili na dvoudenní školní výlet do Mladoňova, kde je v Ústavu ekologického vzdělávání čekal bohatý zážitkový program. Po oba dny se o nás staral bývalý kolega a kamarád David Křenek ve spolupráci s ředitelkou ústavu Mgr. Lucií Pulterovou. Tímto jim znovu moc děkujeme za úžasné zážitky. Po příjezdu nás čekala krátká prohlídka ubytování a vzápětí již následoval první bod programu. Naším úkolem bylo samostatně podle mapy dojít z Mladoňova na místo určení, kde nás očekával lektor David. Nezabloudili jsme a úspěšně jsme dorazili do starého malebného lomu, ve kterém jsme strávili téměř celý den. Na tomto krásném místě si děti vyzkoušely řadu kolektivních her, střílely z luku, skákaly přes obří švihadlo a také prověřily své tábornické schopnosti, a to když musely samostatně rozdělat oheň pomocí křesadla nebo uvařit kotlíkový guláš. Celé odpoledne jsme si náramně užili. K večeru jsme se vrátili do areálu staré školy a vychutnávali chvíle volna a odpočinku, které si děti mohly zpříjemnit střelbou z luku, chůzí po laně nebo hraním míčových her. Po večeři následovala diskotéka a posezení u ohně. Opékali jsme špekáčky, povídali a také si zazpívali táborové písně. Večer jsme završili zdoláním stezky odvahy, kterou všichni zdárně překonali, a pak už se jen uložili ke spánku. Druhý den ráno už byl ve znamení balení a odjezdu, ale ještě před tím si děti stihly vyrobit přívěsky na památku a užít si poslední chvíle v areálu. Když nastal čas odjezdu, všichni jsme se rozloučili a poděkovali lektorům za skvělé zážitky, na které budeme určitě dlouho vzpomínat.

Bc. Kristýna Zavadilová