Školní výlet 8. třídy

Po noční bouřce zůstali na cestě obrovské kaluže, ale obloha byla jasná a sluníčko, které nabíralo na síle, zaručovalo krásný, teplý den. A proto nám nic nebránilo vyrazit na cestu. Sešli jsme se v pátek 14. 6. na vlakovém nádraží v Šumperku, kde na nás čekal vlak směr Horní Lipová. Většina žáků jela tímto směrem poprvé. Z malého nádraží v Horní Lipové jsme se vydali na 1,5 km dlouhou cestu na Lesní bar, který je obklopen krásnou přírodou, řekou a množstvím laviček, dětských her a také Zaječí stezkou. Po malé svačince nás čekal výšlap na Horní bar, z kterého je krásný výhled na Jeseníky. Nesmělo chybět opékání buřtů, hra na schovávanou a došlo i na vodní bitvu, která díky studené řece byla o to veselejší. Při zpáteční cestě byli někteří z nás natolik unavení, že usínali už ve vlaku. Není se čemu divit, na konci výletu jsme měli za sebou téměř 15 kilometrovou procházku. Všichni zničení, ale spokojení jsme se vrátili domů.

Bc. Klára Hasmannová