Školní výlet do Mladoňova

Od června jsou povoleny výlety. Hurááá! Ihned jsme toho s deváťáky využili a vyrazili na dva dny do Mladoňova. Ve čtvrtek ráno jsme se autobusem dopravili do staré mladoňovské školy, a začaly pro nás dva úžasné dny. Po příjezdu jsme se rychle ubytovali a vyslechli si první bojový úkol – Yesman. Ve čtyřech skupinách jsme museli splnit 30 úkolů, které byly obodovány. Poté na nás čekal oběd a krátký polední odpočinek. Odpoledne jsme se vydali      k „Mrtvému muži“ – na skálu v lese. Vycházka to byla poměrně náročná, sluníčko se snažilo nám vynahradit všechny studené dny a paprsky nás některé pěkně spálily. Odměnou nám byla překrásná vyhlídka po širokém okolí. Většinou tato výprava trvá 4 hodiny, ale my to zvládli v polovičním čase. Po návratu jsme pomohli s úklidem chatek, a vedoucí nám za to nachystal projekci na sledování hokeje. Bohužel, prohra příznivce hokeje rozesmutněla. A tak jsme si zpříjemnili chvíle u ohně vyprávěním historek a opekli si buřty. V pozdních hodinách jsme zalehli do postele a probudil nás až ranní budíček. Po snídani následoval dopolední program. Malovali jsme egyptské bohy různými částmi těla (nosem, palcem u nohy, bradou…). Někteří byli pěkně barevní. Poté jsme se rozdělili do čtyř skupin a stavěli obrazce podle fotek z nás samotných. Vítězové měli prvotřídní servis u oběda. Družstvo, které prohrálo, je muselo obsloužit.  Výherci si výhru opravdu užívali. Před jednou hodinou jsme odjeli z Mladoňova domů. Výlet byl úžasný, všichni jsme si to moc užili. Velký dík patří všem z mladoňovského střediska, kteří se o nás skvěle starali.

Pro mě to byl poslední výlet s mojí třídou. Všichni mají obrovskou pochvalu, na výletě byli skvělí, do všech úkolů, soutěží se zapojovali. I vedoucí z nich byli nadšení.

Doufám, že tak skvělí budou i nadále, na nových školách se jim bude líbit, a dosáhnou vysněných cílů.

Mgr. Pavla Hrubá
Bc. Klára Hasmannová