Dopravní hřiště

Tak konečně jsme se dočkali! Epidemiologická situace nám značně zkomplikovala naši přípravu na získání průkazu cyklisty. V dubnu, po návratu do školy, jsme se pilně v hodinách praktických činností připravovali. Psali jsme testy, opakovali dopravní značky, jmenovali, co vše má mít jízdní kolo a hlavně jsme řešili křižovatky. 8. 6. 2021 jsme si své nabyté vědomosti vezli do Uničova na dopravní hřiště. Sluníčko pěkně hřálo, a i když se občas nad hřištěm prohnaly černé mraky, nám to nevadilo. Nejdříve jsme si vyzkoušeli jízdu na kole. Pan správce nám pustil semafory. Chvílemi toho bylo na nás moc. Značky, křižovatky, semafory. Ale zvládli jsme to. Při jízdě jsme museli dávat pozor i na zajíce, kteří se přihopkali  na nás podívat. Nervózně jsme usedli do lavic. Sláva! Mohli jsme si vybrat test číslo 1 nebo 2. Oba jsme si procvičovali ve škole ještě před odchodem na vlak. Cizí prostředí a hlavně nervozita však vykonaly své. Někteří z nás se dopustili chyb, které běžně ve škole neděláme. Nakonec paní lektorka nad námi přivřela oko a s průkazkou cyklisty jsme odjížděli všichni. Jarda hned volal mamince, že může být na něho pyšná. Radostně jsme kráčeli s pocitem dobře vykonané práce a náročný den jsme zakončili v Tescu nákupem zasloužené zmrzliny a ledové tříště. Na dopravním hřišti jsme vše zvládli, teď jenom abychom všechna pravidla dodržovali i ve skutečném silničním provozu.

       Mgr. Lenka Crhonková