Svátek skautů

V pondělí 24. dubna na sv. Jiří slaví skauti a skautky každoročně svůj svátek. Svatý Jiří, který symbolizuje boj dobra proti zlu, je patronem skautů již více než 100 let. Oddíly i jednotlivci po celé republice se chystají svátek oslavit  speciální akcí, nebo třeba tak, že stráví svůj školní a pracovní den ve skautském kroji. Svatého Jiří za patrona všech skautů a skautek zvolil zakladatel skautingu Lord Robert Baden-Powell, proto se tento svátek slaví nejen u  nás, ale po celém světě. Nejen pro skauty a skautky je sv. Jiří připomínkou vítězného boje dobra se zlem a hodnot, jako jsou čestnost, pravda, či odvaha. V tento den i u nás ve škole vyrazily děti ve skautském kroji, aby tímto způsobem oslavily svátek sv. Jiří.

Petra Nosková