Tradiční předvánoční pečení ve školní družině

Jako každý rok i letos se děti z druhé družiny rozhodly zkrátit si čekání na Ježíška přípravou vánočního cukroví. Letos jsme se rozhodli pro tradiční druhy. Linecké od paní vychovatelky, perníčky podle receptu paní Filipi a rumové kuličky podle paní Pelclové. Protože jsme si naplánovali hned tři druhy naráz, museli jsme začít s prací hned po obědě. Z připraveného těsta jsme vykrájeli potřebné tvary na perníčky a linecké. Chlapecká skupina se poprala s přípravou těsta na rumové kuličky. Po upečení perníčků a lineckého začala ta správná zábava se slepováním lineckých dobrot a zdobením perníčků. S koulemi to bylo jednodušší. Ty stačilo jen obalit v kokosové moučce.  Po dozdobení cukroví jsme jej tak dlouho ochutnávali, až nám žádné nezbylo.  Do Vánoc budeme muset s maminkami upéct nové.

Pěkné vánoční svátky přejí děti z druhé družiny.

Bc. Jitka Šulová