Ústřední kolo Olympiády v českém jazyce – Obrovský úspěch Aničky Štívové

Před Vánocemi se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. Vítězně z něj vyšla Anička, která jela naši školu reprezentovat do okresního kola do Šumperka. Zde se utkala 4. dubna s nejlepšími řešiteli. Obsadila krásné 2. místo a čekal na ni kraj. Krajské kolo olympiády z češtiny se konalo 25. dubna v Olomouci. Anička opět zabodovala a obsadila stříbrnou pozici. Posledním stupínkem bylo celorepublikové kolo. 18. června se vydala do Stráže nad Nežárkou, kde týden soupeřila s nejlepšími češtináři z naší vlasti. Po týdnu tvrdé práce se umístila Anička na krásném 11. místě. Chtěla bych Aničce moc poděkovat za úžasnou reprezentaci naší školy a popřát jí spoustu úspěchů při dalším studiu na Gymnáziu v Šumperku a také v osobním životě.

Mgr. Pavla Hrubá