Velikonoční tvoření v Muzeu Šumperk

Před Velikonocemi se žáci 4. a 5. třídy vypravili do Muzea v Šumperku. Hodinu výtvarné výchovy si chtěli zpestřit vyráběním, které pro ně připravili pracovníci šumperského muzea. V úterý měli žáci velmi náročný den. Museli se zúčastnit okrskového kola v přehazované, které probíhalo v naší škole, porazit ZŠ Loučná a stihnout se přemístit do Šumperka. Vše proběhlo hladce. V muzeu jsme nejdříve zhlédli výstavu, jak bydlí ptáci aneb vše o ptačích hnízdech. Jak už název napovídá, zoologická výstava dětem zevrubně představila ptačí obydlí, žáci si prohlédli hnízda, preparáty ptáků i preparovaná vajíčka z bohatých přírodovědných sbírek šumperského muzea. Nejvíce se však děti těšily na zdobení vajíček voskem, na pletení pomlázek a výrobu drobných velikonočních dekorací. Pomlázky daly některým pěkně zabrat, ale nakonec si všichni odváželi domů krásně vlastnoručně upletenou pomlázku. Velikonoční akce se nám všem líbila a již se těšíme na svátky jara.    

Mgr. Lenka Crhonková