Vybíjená

26. 4. 2022 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili okrskového kola ve vybíjené. Soutěž se konala na ZŠ Vrchlického v Šumperku. Byla přihlášena 4 družstva, ale vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu probíhal McDonald Cup, k soutěži nastoupila pouze naše škola a ZŠ Vrchlického. Zahráli jsme si 3 zápasy, ve všech jsme zvítězili a jasně postoupili do okresního kola. To se konalo ve čtvrtek 28. 4. 2022 na ZŠ 8. května v Šumperku. Okresní kolo nám již přidělilo mnohem těžší soupeře. Hned na úvod jsme podlehli Mohelnici, ZŠ Vrchlického i Vikýřovicím. Porazili jsme Hluchák a se Zábřehem sehráli rovnocennou partii, ale nakonec jsme prohráli o 2 životy. V okresním kole jsme obsadili 5. místo, ale pro naši malou školu je to velký úspěch. V našich řadách máme několik silných osobností, které by chtěly stále velet. Vybíjená je ovšem kolektivní hra a síla je v tom, umět se vždy dohodnout a hrát fair play.

Naši školu reprezentovali tito žáci: A. Feteriková, V. Dlouhá, N. Foltýnová, A. Linhart, M. Dlouhý, L. Jarošová, L. Otavová, M. Hvižď, M. Jílek, D. Smejkal, J. Hrubý, R. Macek a J. Nosek. Poděkování patří i paní vychovatelce Jitce Šulové, která s námi chodila trénovat do pohybových her a s dětmi hrála vybíjenou i ve školní družině.

Mgr. Lenka Crhonková