Výlet 5. třídy do Ostravy

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 se žáci 5. ročníku vydali linkovým autobusem do Ostravy již v 6.35 hodin. Program v Planetáriu Ostrava se skládal z komentované části (souhvězdí, znamení zvěrokruhu, světové strany, střídání ročních období, výlet na Saturn a na Měsíc), filmu Magický globus a pobytu v experimentáriu. Na modelech si žáci vyzkoušeli sílu zemětřesení, vlnu tsunami, vznik Země a jiných planet, zklamáním však byly některé experimenty mimo provoz (vozítko na Marsu). Po obědě (pizza) se procházkou lesoparkem přemístili do areálu Skalka family park, kde mohli v minizoo nakrmit zvířata ve výbězích (kozy, lamy, poníky, pštrosy, pávy, axise), projít bludiště a občerstvit se. Na závěr se tramvají dopravili na porubskou Hlavní třídu a procházku městem jim zpestřil déšť, který se proměnil v bouřku a průtrž mračen. To už naštěstí čekali na zpáteční spoj pod stříškou zastávky. Po téměř tříhodinové cestě se v Šumperku na nádraží rozešli v 19.45 hodin plní zážitků z celodenního výletu.

                                                                                                                                  Mgr. Kateřina Němcová