Krajský přebor školní mládeže v šachu

Ve čtvrtek 16. června si šachisté z naší školy zajeli do Olomouce (hrálo se v budově Přírodovědecké fakulty UP Olomouc) na poslední turnaj této sezóny – krajský přebor školní mládeže v rapid šachu. Jedná se o soutěž jednotlivců, žáků základních škol, rozdělených do tří kategorií podle tříd. Hrálo se zrychleným tempem na 2 x 15 minut.

V kategorii A (hráči 1. – 3. třídy) se sešlo celkem 33 hráčů. Za naši školu nastoupili tři šachisté.

Radek Macek ziskem 4 bodů obsadil 14. místo, Markéta Klemešová uhrála 3 body a v celkovém pořadí skončila devatenáctá. Mezi dívkami (hrálo jich celkem osm) obsadila pěkné druhé místo. Tři body získal i Michal Otava, což v konečném pořadí stačilo na 22. místo.

V kategorii B (hráči 4. – 6. třídy) se prezentovalo 35 hráčů. Zde už se utkali zkušení hráči a mezi nimi se neztratili ani naši zástupci. Nejlepší z nich – Radim Frank – uhrál 4 body a obsadil 10. místo. Hned za ním se stejným bodovým ziskem skončil Vít Halmich a na 14. místě byl Vít Berlinský (rovněž se ziskem 4 bodů). Na 27. místě skončil Dominik Ondráček (2,5 bodu). V pořadí nejlepších školních týmů (sečetly se bodové zisky čtyř nejlepších hráčů z dané školy) obsadili naši chlapci třetí místo.

V kategorii C (žáci 7. – 9. třídy) hrálo 33 šachistů. Z naší výpravy se nejvíc dařilo Maxmiliánu Klemešovi (se 4 body bral 15. místo). Dan Šafář obsadil 17. místo ziskem 3,5 bodu a Ivo Paškov se dvěma body skončil devětadvacátý.

Všichni si pěkně zahráli a už se těšíme na další šachovou sezónu.

                                                                                                                              Mgr. Zdeněk Kamler