Výlet 5. třídy – stanování Brníčko

Jako minulý rok i tento jela 5. třída na hrad Brníčko stanovat. Všichni jsme se nemohli dočkat. A konečně nastal ten den! Jako doprovod přišel pan vychovatel David Křenek a paní učitelka Kristýna Zavadilová. Jeli jsme autobusem do Dlouhomilova. Právě jsme vystoupili a naše paní učitelka Natálie Navrátilová přijela autem. Byla obléknutá i namaskovaná jako vodní víla. Dala nám za úkol, abychom se během cesty změnili. Převzali jsme taštičku s výtvarnými potřeby např. barvy na obličej, krepový papír, barevná pírka, barevné spreje na vlasy. Někdo byl malý indián, barevný papoušek, tygr. Když jsme si dodělali masky, tak jsme šli dál na hrad Brníčko. Cestou jsme hráli hru Sniper. Byla to legrace, akorát bylo velmi horko. Paní učitelka na nás čekala na hradě s malou kofolou pro každého. Pak jsme šli stavět stany. Potom nás svolala rolničkami na vyhlášení masek a dostali jsme všichni pizzu. Když jsme dojedli, rozdělili jsme se do 4 skupin a hledali jsme zakopaný poklad. Cestou jsme plnili úkoly: donést 5 bylinek, 3 různé šišky, najít mapu pokladu, a potom jsme hledali poklad ukrytý na hradě. Uvnitř byli sladkosti, které se rozdělily. Potom jsme mohli jít na hrad si hrát. Na hradě bylo krásně. V 17:30 přijel za námi Andy a ukazoval nám fotky z Vietnamu. Přivezl na ochutnávku pálivé sušené kuřecí maso. Musím říct, že chutnalo dobře. Andy ještě dovezl DRONA, kterým nás natáčel. Video bude na stránkách školy. Pak přijel jeden kamarád, který cvičí vězeňské psy. Ukazoval nám práci s vlčákem, základní výcvik. Za odměnu psovi házel míčky. Začínalo být šero a my jsme si začali hledat tyčku na opékání špekáčků nebo marshmallow. Pak za námi ještě přijel učitel Aikida a s Honzou Křepelkou nám ukazoval toto bojové umění. Paní učitelka Navrátilová zatím chystala stezku odvahy. Po stezce odvahy se celá třída seznámila se strašidly. Jak jsme se seznámili, tak všichni utíkali k ohništi. Tam se už opékalo. Večerka byla o půlnoci. A přesně ve 24 hodin nás paní učitelka a pan vychovatel zahnali do stanů. Někde se hrála „flaška“, slovní fotbal a někde se spalo. Ráno se vstávalo v 06:00 a vařil se bylinkový čaj v kotlíku. Na snídani byla vánočka. Jen, co se čaj dovařil, začalo pršet jako z konve, ale to nám nevadilo. Hned jsme utíkali do stanů. Konečně přestalo pršet. Paní učitelka dala do jednoho stanu brambory na oloupání a špekáčky na nakrájení. Podílel se každý. Vařili jsme totiž gulášovou polévku v kotlíku. Když polévka byla hotová, tak si všichni donesli misku. Polévka byla horká, ale velmi dobrá. Po obědě jsme si začali balit věci a stany. Hráli jsme si, opékali rohlíky, prostě na co jsme měli chuť. Přijel se na nás podívat i pan starosta Brníčka. Jak paní učitelka zavelela, tak jsme šli na autobus. Všichni jsme šli domů unavení, vyčerpáni a plní nových zážitků. Všichni jsme si to pořádně užili!

Naše velké poděkování patří: panu starostovi Brníčka za umožnění stanování na hradě, Frankům – kotlík, Strakům a p. Novákovi – dřevo, p. Křepelkovi – za dovoz a odvoz věcí na hrad, paní Berlinské za kouzelné památeční jedlé medaile J, mamince od Saši za mlsání, ale hlavně odvážným učitelům za dohled nad námi (divokou pubertální zvěří J J).                                              

                                                                            Simča Macková a Mgr. Natálie Navrátilová

[wpdevart_youtube]GBjsBDcX7Fw[/wpdevart_youtube]