Výpravy za poznáním

Kdo by si myslel, že se ve škole pouze učí, mýlil by se. Našim prvňákům a druhákům se natolik zalíbilo na Švagrově, že jsme se rozhodli, že si kousek té báječné nálady přeneseme i k nám, do Hrabišína. Naplánovali jsme si, že každý pátek, pokud bude přát počasí, vyrazíme na výpravu za poznáním. První výprava nás zavedla k Zámeckému lesu, kde jsme si zahráli hry a vyzkoušeli postavit stan. Druhá výprava vedla přes kopec na přehradu. Cestou jsme poznávali a ochutnávali bylinky, váleli sudy z kopce a stavěli domečky pro lesní skřítky. Třetí výpravou jsme prozkoumali část Loučky. Došli jsme až za trať, kde jsme si pohráli v lese a uspořádali šiškovou soutěž. Čtvrtá výprava byla velkým zážitkem. Nejprve vlakem do Libiny, a potom pěšky přes Obědnou do Hrabišína. Bylo vidět, že už máme natrénováno. Trasu jsme zvládli za necelé tři hodinky. Zlatým hřebem se stala naše poslední výprava, která vedla na naše známé místo u Zámeckého lesa, kde jsme si opekli párek a zařádili v listí. Všichni byli moc spokojeni a těšíme se, že příští rok se opět vydáme poznávat okolí Hrabišína.

Mgr. Veronika Korgerová