Výlet 8. třídy do Horní Loděnice

Letošní školní výlet pojala osmá třída ryze sportovně. Ve středu 21. 6. 2023 ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Hrabišíně a vyrazili směr Šternberk. Ve Šternberku jsme přestoupili na autobus a dojeli do Horní Loděnice. V Horní Loděnici začal náš výšlap směr pramen Těšíkovské kyselky.  K prameni jsme dorazili celkem pohodlně lesní cestou zhruba za hodinku. U pramene kyselky nás překvapila její chuť a barva. Minerální voda s velkým podílem železa je vyhlášená v širokém okolí. Chládek a příjemné prostředí u pramene jsme si užívali zhruba dvě hodinky. Během té doby jsme si opekli na ohníčku donesenou uzeninu a společnými silami postavili provizorní most přes Trusovský potok. Na zpáteční cestě do Šternberka jsme statečně překonali nástrahy dvanácti kilometrové trasy lesní divočinou a teplého počasí. Po krátké prohlídce historického centra Šterberka a zasloužené zmrzlině jsme se vrátili vlakem zpět do Hrabišína.

                                                                                                                 Bc. Klára Hasmannová