Výlet 8. třídy do Kutné Hory

Tentokráte jsme se vydali na návštěvu překrásného středověkého města Kutná Hora. Sraz jsme měli v brzkých ranních hodinách v Zábřehu, odkud jsme jeli vlakem do Kolína. Tam jsme se sice s nikým nepotkali, ale přesedli jsme na vlak do Kutné Hory. Naši první a velmi zajímavou akcí byla návštěva Stříbrného dolu a jeho štol. Všichni jsme vyfasovali helmy s baterkami a pláště a hurá do dolu. Tam nás čekal úžasný zážitek. Nejužší místo mělo pouze 47 cm a to nejnižší 120 cm. Naštěstí nikdo neuvízl a všichni jsme se dostali zpátky nahoru. Poté následovala prohlídka katedrály sv. Barbory a v Sedlci katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Poslední zastávkou byla komentovaná návštěva Kostnice v Sedlci. Zde jsme se dozvěděli, proč vlastně Kostnice vznikla, že je zde pohřbeno 60 tisíc koster, jak můžeme rozpoznat ženskou lebku od mužské nebo jak vypadá zhojené zranění na kosti. Domů jsme dorazili okolo 19. hodiny, unavení, ale plni zážitků.

Mgr. Jitka Macháčková