Výlet 8. třídy do Olomouce

V pátek 18. června 2021 se osmá třída vydala na školní výlet do Olomouce. Po příjezdu vlakem na hlavní nádraží jsme přestoupili na tramvaj a jeli na Floru. Zde jsme navštívili nedalekou botanickou zahradu. První skleník, do kterého jsme vstoupili, byl palmový, kde se kromě vzrostlých tropických rostlin nacházeli i malí živočichové. Velkým zážitkem pro nás byl krásný usínající leguán. Druhý skleník byl kaktusový. Zde nás zaujaly zejména velké kaktusy s velice zvláštními tvary. Další skleník, který jsme navštívili byl tropický s nádhernými masožravými rostlinami a velký sumec, albín, který zde plaval v malém jezírku obývaném také lekníny. A poslední skleník byl subtropický, kde se nacházely různé citrusy, olivovníky a granátovníky. Poté jsme se přesunuli do parku pod mohutný strom, kde jsme se nasvačili a krátce si odpočinuli. Po odpočinku jsme vyrazili na Horní náměstí, na kterém jsme dostali osobní volno. Každý ho využil ve svém zájmu, například na koupi jídla či si prohlédl náměstí. Při cestě zpět na nádraží jsme také nahlédli do několika kostelů. Nejvíce se nám líbila Katedrála sv. Václava. Vlakem jsme se poté vydali domů. Počasí nám přálo, náš výlet jsme si náramně užili.

Anna Boxanová a Justýna Kouřilová, žákyně 8. třídy