Výlet do Prahy – 7. třída

V pondělí 27. května se vydala 7. třída na výlet do Prahy. V Zábřehu jsme v ranních hodinách nasedli do vlaku, který nás dopravil do hlavního města. Prvním místem, kam jsme se vydali, bylo Václavské náměstí. Před sochou svatého Václava jsme se vyfotili a pokračovali jsme k Národnímu divadlu. Dalším návštěvním místem byl Petřín, na který jsme vyjeli lanovkou. Po zdolání 299 schodů jsme se ocitli na Petřínské rozhledně, kde se nám naskytl úchvatný pohled na matičku Prahu. Poté jsme se bavili v zrcadlovém bludišti. V poledne jsme dorazili k Pražskému hradu. Prohlédli jsme si Katedrálu svatého Víta a nádvoří Hradu. Po starých zámeckých schodech jsme sestoupili z Hradčan a vydali se po Karlově mostě přes řeku Vltavu. Prošli jsme také Staroměstské náměstí a prohlédli si opravený orloj. Jelikož někteří žáci ještě nikdy nejeli metrem, tak jsme nemohli tuto atrakci vynechat. Vysedli jsme na Můstku a přes Václavské náměstí se dostali zpět k Hlavnímu nádraží. Před pátou hodinou jsme nasedli opět do Regio jetu, kde jsme si objednali řadu dobrot a uháněli k Zábřehu. Zde si rodiče rozebrali svoje děti a suprový den byl u konce.

Mgr. Pavla Hrubá