Výlet na kapličku sv. Huberta

První letošní myslivecká sobota dětí z Kroužku mladých myslivců při ZŠ a MŠ Hrabišín nás zavedla do nedaleké obce Nová Hradečná. V rámci nauky o mysliveckých tradicích jsme se rozhodli navštívit malou dřevěnou kapličku sv. Huberta v katastru obce Nová Hradečná. Náš výlet začal nevšedním zážitkem, a to jízdou vlakem po nově zrekonstruované trati Šumperk-Olomouc. Na jízdu vlakem jsme nejprve museli připravit naše psí kamarády. Ve vlaku musí mít psi košík, a proto bylo nutné naučit pejsky košík nosit. Po příkladně zvládnuté jízdě vlakem se naše skupina 26 přátel myslivosti a 3 psů vydala polní cestou na hranici lesa, kde stála malá kaplička. Zde jsme si vyslechli příběh o mysliveckém patronu sv. Hubertovi a dozvěděli jsme se, proč se tyto kapličky v přírodě staví. U kapličky jsme si z nalezených klacíků sestavili další jména mysliveckých patronů, se kterými jsme se již seznámili a vydali se lesem k nádraží. Protože nás celou cestu doprovázelo chladné a větrné počasí, čekání na vlak jsme si zpříjemnili teplým čajem v místním pohostinství. Zpáteční cesta vlakem nám rychle uběhla a na nádraží v Hrabišíně na nás již čekali rodiče. Přesto, že při sobotních výpravách do přírody musíme překonávat nepřízeň počasí, jsou tyto schůzky zajímavě stráveným časem. Těšíme se na další schůzku v přírodě, která se uskuteční v únoru.

Jitka Šulová