Workshop africké bubny

Aby výuka hudební výchovy byla zajímavější, pozvala jsem do naší školy pana Karla Cvrka z bubenické školy DuTeTi. Pan Cvrk si pro nás připravil workshop afrických bubnů, který byl připraven za pěkného počasí před školou. Každá třída zvlášť zažila nezapomenutelný zážitek. Každé dítě mělo k dispozici svůj originální africký buben Djembe, na který nejprve pomocí metody DuTeTi zkoušelo jednotlivé údery a cvičné rytmy. Poté jsme spojovali více rytmů dohromady. U větších dětí následoval originální africký rytmus, kde jsme zapojili i basové bubny Dunduny a hru paličkami. U menších dětí, kdy je těžší hrát více rytmů dohromady, jsme zapojili písně africké i indiánské. Hodina pro nás byla opravdu málo, jak to bylo skvělé. Velice jsme si to všichni užili a už teď vím, že příští rok k nám opět pan Cvrk z bubenické školy přijede.

                                                                                                          Mgr. Jana Březinová
foto: David Křenek