Dopravní hřiště

Tak konečně jsme se dočkali! Pilně jsme se v hodinách přírodovědy připravovali na průkaz cyklisty. Psali jsme testy, opakovali dopravní značky, jmenovali, co vše má mít jízdní kolo a hlavně jsme řešili křižovatky. 4. 6. 2019 jsme si své nabyté vědomosti vezli do Uničova na dopravní hřiště. Hlavním naším nepřítelem bylo počasí. Sluníčko strašlivě peklo, ve stínu bylo až 30°C. Nejdříve jsme si vyzkoušeli jízdu na kole. Pan správce nám pustil semafory. Chvílemi toho bylo na nás moc. Značky, křižovatky, semafory. Ale zvládli jsme to. Nervózně jsme usedli do lavic. Sláva! Test číslo 2. Ten jsme si procvičovali ve škole ještě před odchodem na nádraží a všem se nám zamlouval. Cizí prostředí a hlavně nervozita však vykonaly své. Někteří z nás se dopustili chyb, které běžně ve škole neděláme. Nakonec paní lektorka nad námi přivřela oko a s průkazkou cyklisty jsme odjížděli téměř všichni. Někteří z nás dostali druhou šanci a mají možnost své znalosti ještě dopilovat a napsat test ve škole s paní učitelkou. Pyšně jsme kráčeli s průkazkami a náročný den jsme zakončili v Tescu nákupem zasloužené zmrzliny a ledové tříště. Na dopravním hřišti jsme vše zvládli, teď jenom abychom všechna pravidla dodržovali i ve skutečném silničním provozu.

Mgr. Lenka Crhonková