Okrskové kolo v minikopané

V pondělí 3. června odjeli chlapci z 5. – 8. třídy na okrskové kolo v minikopané. V Rapotíně se měli utkat se čtyřmi soupeři o dvě postupová místa na okresní finále. Kvůli nemoci jsme museli oželet účast dvou hráčů – vypadli Richard Křepelka a Štěpán Straka. Bylo to citelné oslabení, zvlášť když ve škole není mnoho dalších fotbalistů na výběr. Přesto se chlapci o postup porvali a nechybělo mnoho. O všem rozhodla remíza 2 : 2 v prvním zápase s Novým Malínem. Pak už jsme neměli postup ve svých rukách a po očekávané (ale čestné) porážce s Velkými Losinami 0 : 2 se rozhodovalo v zápase Nový Malín versus Velké Losiny. Novému Malínu stačila i těsná prohra (měl lepší skóre než my), ale po bezbrankové remíze bylo vše jasné. Naše družstvo turnaj nezabalilo a po výhrách nad Loučnou 2 : 0 a Údolím Desné 5 : 0 jsme brali pěkné, leč nepostupové třetí místo. V dalším roce spíše oslabíme, protože někteří chlapci přejdou věkem do starší kategorie a u mladších není kde brát.
Družstvo tvořili tito hráči: brankář Jan Körner a hráči v poli Jakub Jírů (1 branka), Dan Šafář (2 branky), David Langr, Vítek Hrubý, Pavel Ženčuch (3 branky), Jakub Pospíšil (1 branka), Jiří Novák a Jan Vitásek (2 branky).

Mgr. Zdeněk Kamler