Kino Oko

Den dětí jsme oslavili návštěvou šumperského kina Oko. V pátek 3. června se celá škola vypravila do Šumperka na pohádku Tajemství staré bambitky 2. Už první díl byl velice hezký a vyprávěl příběh o napraveném loupežníkovi Karabovi, jeho odvážné dcerce Aničce a nešikovném princi Jakubovi. Druhý díl nás posunul do doby, kdy se z Jakuba stal král a z Aničky královna. Královským rodičům se narodila dcera Johanka, která tráví hodně času u svého dědečka Karaby. Rádcové Lorenc a Ferenc, kteří byli vyhnáni z království, našli nové útočiště ve vedlejší zemi u královny Julie. Zde se snaží opět škodit. Vše zachrání loupežník Karaba, který se do královny zamiluje.

Po krásné pohádce jsme ještě prošli město, koupili si drobné občerstvení a vydali jsme se zpět ke škole.

Mgr. Pavla Hrubá