Výlet 6. třídy do Brna

Ve středu 8. června jsme se vydali na školní výlet do Brna. V brzkých ranních hodinách jsme se sešli na nádraží v Zábřehu a vyrazili směr Brno. Našimi hlavními cíli bylo brněnské podzemí a Výstaviště. Kolem 9. hodiny jsme dorazili do Brna a vydali se na Zelný trh. Odtud, nás dělil kousek s Labyrintem. V 10 hodin jsme vstoupili do podzemí s úžasným průvodcem. Jeho vyprávění bylo tak zajímavé, že nám hodina nestačila. Blížil se čas oběda. Před námi se objevil Mc Donald. Volba byla jasná! Každý si koupil, na co měl právě chuť. Žaludky byly uspokojené a my se rychle přesouvali tramvají na Výstaviště. Bohužel jsme jej museli celé obejít, než jsme dorazili k naší expozici – Hrobka Tutanchamona. Prohlídka nám zabrala téměř dvě hodiny. Viděli jsme zde obsah nevyloupené hrobky faraona Tutanchamona, která byla objevena roku 1922. Na závěr výstavy jsme mohli pomocí 3D brýlí putovat dávným starověkem. Výstava byla opravdu skvělá. Poté jsme jeli zpět do centra města a pomalu došli k nádraží. Ve čtvrt na 6 nám jel vlak zpět do Zábřeha, kde si své děti vyzvedli rodiče.

Mgr. Pavla Hrubá