Mikuláš a vánoční dílny

V pátek 6. prosince jsme se my, žáci deváté třídy a naše paní učitelka, převtělili do andělů, čertů a Mikuláše. Toho doprovázelo čtrnáct pekelníků (včetně paní učitelky) a pět andělů. Museli jsme toho stihnout opravdu mnoho. Začali jsme ve druhé třídě a postupovali jsme do dalších tříd. V každé třídě bylo pár hříšníků, kteří slíbili své polepšení, ale také byli ve třídách hodné děti, které Mikuláš pochválil. Když žáčci přednesli básničku, odměnili je andělé bonbóny.

 Další kroky svatého muže a jeho pomocníků směřovaly do školky.  Děti ve školce byly na návštěvu Mikuláše řádně připraveny a obě věkové skupiny uměly několik krásných básniček a říkanek. Za to byly odměněny balíčky plné dobrot. Čerti ještě před odchodem školkáčky načernili, aby po celý příští rok nezlobili.

 Ač měli někteří hříšníci namále, čerti si nikoho neodnesli a celé dopoledne, které pokračovalo vánočními dílnami, kde jsme si mohli vyrobit věci s vánoční tématikou a koupit si párek v rohlíku a punč, skončilo úspěšně. 

            Adéla Šafářová
žákyně 9. třídy