Okresní přebor družstev ZŠ v šachu

V tradičním předmikulášském termínu (4. prosince) jsme se dvěma čtyřčlennými družstvy vyjeli na okresní přebor družstev v šachu. Jsme jediná škola na okrese, která pravidelně obsazuje obě kategorie – A – 1. stupeň a B – 2. stupeň.

Před začátkem turnaje jsem více věřil družstvu 1. stupně, i když jsme byli oslabeni (onemocněl Jiří Pospíšil). Chlapci hráli dvoukolově proti ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh a ZŠ a MŠ Nový Malín. Podle očekávání jsme obě utkání proti Zábřehu vyhráli a o první místo šlo v zápasech proti Novému Malínu. První utkání jsme nezvládli (prohra 1 : 3) a i když v odvetě stáli všichni naši hráči nadějně, nakonec dobré pozice neudrželi a zápas skončil remízou 2 : 2. První tak skončil Nový Malín a my byli druzí. Školu reprezentovali Radim Frank (3 body), Vít Halmich (3 body), Ivo Paškov (1 bod) a Maxmilián Klemeš (3 body).

Mnohem větší konkurence je ve starší B kategorii, kde kromě družstev z 2. stupně ZŠ startují i víceletá gymnázia. Naši chlapci v sestavě Denis Paškov (5 bodů), Dan Šafář (2 body), David Gažar (6 bodů) a Jakub Jírů (4,5 bodu) zahráli výborný turnaj. Prohráli ze šesti zápasů až ten poslední, v situaci, když už jim první místo nemohl nikdo vzít. Nechali za sebou Gymnázium Zábřeh, ZŠ Vodní Mohelnice a Gymnázium Šumperk.

Do tabulky sportovní aktivity škol šachisté získali 6 bodů.

Zprávu z turnaje najdete na webu Šachového svazu Olomouckého kraje: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1690.

Mgr. Zdeněk Kamler