Plavecký výcvik

V letošním školním roce, jako každý rok, se žáci 2. a 3. ročníku v rámci tělesné výchovy zúčastnili povinného plaveckého výcviku. Po několik let jsme využívali prostory plaveckého bazénu v Zábřehu. Letos jsme vyzkoušeli Plavecký bazén v Šumperku a byli jsme velice spokojeni. Během devíti lekcí nebyly pro některé žáky začátky ve vodě vůbec jednoduché. Někteří se vody báli, jiní se zase od prvních okamžiků cítili jako ryba ve vodě. Naučili se správně dýchat, splývat, potápět, plavat znak, prsa, kraula či skákat do vody. Na závěr plavecké výuky jim učitelé připravili závody skupin ve vodě a jízdu na tobogánu, což se našim malým plavcům moc líbilo.  Na úplný závěr byli žáci odměněni „Mokrým vysvědčením“.

                                                                             Mgr. Marcela Vetelská, Mgr. Jana Březinová