Přespání ve škole a exkurze do Velkých Losin

Na Den dětí jsme se rozhodli, že přespíme se žáky 2. stupně ve škole. V 17:00 hodin jsme se sešli. Vybalili jsme si ve třídách věci a šli ven. Zde jsme se mohli věnovat fotbalu, florbalu, ping pongu, vybíjené, stolním hrám, malování…. No, každý si zde našel nějakou zálibu. Když jsme dostali hlad, paní učitelka rozdělala oheň a opekli jsme si buřty. Některým párek nestačil, a tak si na večer objednali pizzu. Když se začalo stmívat, přesunuli jsme se do školy. Ve třídách se tancoval just dance, sledovaly se filmy. Nikomu se nechtělo příliš spát. Někteří si povídali až do ranních hodin. Budíček byl krutý. Šli jsme se nasnídat do jídelny, kde byly nachystány buchty z domova, čerstvé rohlíčky a uvařený čaj a kakao. Po 8. hodině jsme vyrazili na vlakové nádraží a přesunuli se do Velkých Losin. 6. a 7. třída šla do losinské papírny, kde zhlédla ruční výrobu papíru. 8. a 9. třída se přesunula do zámku a prohlédla si panství Žerotínů. Poté jsme se vyměnili. Po náročném dopoledni jsme se občerstvili, zakoupili si oběd a vyrazili k vlakovému nádraží. V půl třetí jsme dorazili do Šumperka. Část dětí si rodiče rozebrali a zbytek pokračoval autobusem domů. Myslím si, že oba dny se vyvedly a všichni jsme jeli domů spokojeni a pořádně unaveni.

Mgr. Pavla Hrubá