Zlatá srnčí trofej

V sobotu 3. 6. 2023 se děti z mysliveckého kroužku zúčastnily okresního kola Zlaté srnčí trofeje. Tradiční soutěž mladých myslivců se konala v nádherném prostředí ekologického střediska Švagrov. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích A 3. -5. třída a B 6. -9. třída. Mimo soutěž byla vypsána kategorie 0 pro předškoláky a děti 1. -2. třídy. V soutěži děti nejprve musí vyplnit teoretický test a následně projít poznávačku v lese s praktickými úkoly. Soutěže se účastní děti z mysliveckých kroužků, ale i děti, které se připravují samostatně doma s rodiči.  Přestože se děti z Hrabišína této soutěže zúčastnily poprvé, v konkurenci se neztratily. Pěkného výsledku dosáhla Petra Mazáčová, která získala třetí místo v kategorii A. Tohoto výsledku dosáhla s počtem 108 bodů. Na poznávačce děti poznávaly parohy, stromy, zvěř, psy, kůže a jiné části zvěře. Dětem se docela dařilo a doufám, že se do příštího roku ještě zlepšíme a dosáhneme i lepších výsledků.

Jitka Šulová