Projektový týden

V týdnu od 13. do 17. března 2023 proběhl v naší mateřské škole projektový týden s názvem BARVY. V pondělí jsme se všichni sešli ve žluté barvě, v úterý zelené, středa byla hnědá, čtvrtek modrý a závěr týdne měl barvu červenou. Každý den měla ve své režii jedna paní učitelka.

Žluté pondělí připravila praktikantka Míša Hegrová. Děti byly seznámeny s vesmírem a naší sluneční soustavou.

Zelené pondělí bylo v rukách paní učitelky Báry. Jejím cílem bylo objasnit dětem, proč je důležité chránit přírodu a okrajově je seznámit s funkcí fotosyntézy.

Hnědá středa patřila paní učitelce Ivaně. Paní učitelka se zaměřila na seznámení dětí s hlínou a houbami.

Modrý čtvrtek byl v režii paní vedoucí učitelky Martiny. Cílem paní učitelky bylo seznámit děti s vodstvem, vodním tokem a obeznámit je s procesem čištění vody.

Červený pátek zakončila paní učitelka Katka. Jako závěr týdne zvolila paní učitelka téma ohně.

Děti prostřednictvím prožitkového a konstruktivistického přístupu dozvěděly nové informace o světě kolem nás.

Kolektiv MŠ