Vánoční koncert Radima Zenkla

Pátek 13. prosince nám zpříjemnil svým vystoupením pan Radim Zenkl. Tento muzikant po revoluci odešel do Ameriky, kde koncertuje, nahrává, ale i vyučuje hře na hudební nástroje. Každý rok před Vánocemi zavítá zpět do Čech, kde koncertuje a pořádá výchovné vánoční koncerty pro školy.

Specialitou Radima Zenkla je hra na mandolínu dvěma trsátky najednou, takže poslechově slyšíte dva nástroje. Hudebník představil dětem rovněž dřevěné dechové nástroje, ne až tak běžné. Zahrál nám na fujaru, flétnu dvojačku, dřevěnou troubu ponocného nebo na kravský roh.

Děti pomocí hudební nápovědy hádaly vánoční koledy a některé z nich si společně s Radimem Zenklem zazpívaly. Pan Zenkl se s námi podělil i o zkušenosti s vánočními svátky v Kalifornii. Bylo toho ještě mnohem více, každopádně hodinka uběhla velmi rychle.

Koncert nás příjemně naladil na vánoční atmosféru.

Mgr. Jana Březinová