Vycházka do okolí Hrabišína

V týdnu po Velikonocích odjela většina žáků 1. stupně na pobyt v přírodě na Švagrov. Ve škole zůstalo 8 dětí. Abychom si také trošku užili přírody a sluníčka, ve čtvrtek jsme vyrazili k přehradě. Pozorovali jsme změny jarní přírody a hledali první jarní květy. U přehrady jsme si i zasoutěžili v hodu šiškou na cíl. Vítězové jsme byli úplně všichni. Na pátek jsme si naplánovali vycházku do „našeho školního lesa“. Po první hodině jsme vyrazili. Cestou jsme se stavili u paní učitelky Hasmannové podívat se na jejího úžasného kocoura. Náš les sázeli před dvěma lety žáci 6. třídy společně s hrabišínskými myslivci. Pan Drimaj se nám o něj pěkně stará a chodí dosazovat stromky, které lesní zvěř okousala. Cestou jsme obnovili směrové tabule, které nás k lesu dovedou. V cíli jsme si zbaštili svačinky a paní učitelky měly pro nás i nějaké sladkosti. Došli jsme až k rybníčku, který kdysi patřil dědečkovi naší žákyně Verunky Knéslové. Rybníček je trošku zpustlý, ale i v něm se probouzí jarní příroda. Na hladině plavala spousta žabích vajíček. Cestou zpět nás již trošku bolely nohy, ale celý den jsme si báječně užili.

Mgr. Lenka Crhonková