Výlet 7. třídy do Brna

Náš výlet byl odstartován v 6:11h 25.6.2021 na nádraží v Šumperku. To jsme ještě nevěděli, co nás cestou vlakem do Brna potká. Noc po tornádu, které velkou, neuvěřitelnou silou udeřilo na oblast jižní Moravy. Naše cesta vlakem do Brna se tedy protáhla o skoro tři hodiny. Všichni jsme již věděli, co se za hrůzu v noci stalo, takže jsme byli opravdu trpěliví, cestou se opravovaly koleje, čekali jsme na průjezd jiných vlaků, protože jsme jeli tzv. po jednokolejce. Všichni žáci měli velké porozumění a pochopení, za což jim moc děkuji 🙂 a velmi je chválím. Do Brna jsme dorazili tak pozdě, že jsme domluvené Kasematy pod hradem Špilberk bohužel nestihli. I přesto, že jsme se s nimi domluvili z vlaku na pozdější hodinu. Proto jsme pak po telefonickém rozhovoru zvolili Hrobku Kapucínů. Viděli jsme mumie z 18. století, seznámili jsme se s historií řádu Kapucínů a poslechli jsme si něco o historii. Krásný byl postřeh Dana: „Co jsme teď my, budete i vy“… Po krátkém rozchodu na jídlo a na nákupy (skoro celá třída máme krásné barevné chobotničky, někdo brýle, někdo mikiny…) jsme navštívili brněnské podzemí pod Zelným trhem – Labyrint. Prošli jsme si v téměř 8 metrové hloubce podzemí a sklepení s krásným výkladem a nádhernou expozicí. Po takto vyčerpávajícím dni jsme došli na vlak a jeli domů. Někteří z nás narychlo rozdávali své velké svačiny 🙂 . Všechny žáky musím moc pochválit, byli prostě úžasní!!! Moc děkuji za perfektní dohled a pomoc p. uč. Březinové :-).

Mgr. Jitka Macháčková